середа, 18 листопада 2015 р.

Соціальні сервіси Веб 2.0



Веб 2.0 (англ. Web 2.0) — поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг Інтернету, точніше його частини — всесвітньої павутини, відомої також як Веб (англ. WWWeb). Окрім цього цим поняттям описують зміну сприйняття Інтернету користувачами.
Термін вперше зустрічається в статті Darcy DiNucci "фрагменти майбутнього" (англ. "Fragmented Future") в січні 1999. У 2004 про нього заговорили, як про нову концепцію, на конференції організованій видавництвом О'Рейлі медіа (англ. O'Reilly Media) та МедіаЛайв (англ. MediaLive, сьогодні англ. CMP Technology).
Web 2.0 базується на декількох старих, однак по новому осмислених технологіях:
  • AJAX
  • JSON
  • SVG
  • RSS
  • XPath
  • Canvas
Ці технології дозволили винести веб на якісно новий рівень, однак потрібно усвідомлювати, що самі по собі дані технології не є революційними, революцію Web 2.0 зробили методики використання даних технологій.
Складові компоненти Web 2.0 можна також охарактеризувати його складовими компонентами, тобто тими новими можливостями і застосуваннями, що надають вебу нового забарвлення.
Веб-синдикація
Одночасне поширення аудіо-та відеоінформації на різноманітних сторінках або web-сайтах, зазвичай, за допомогою технологій RSS або Atom. Принцип полягає в поширенні заголовків матеріалів і посилання на них (наприклад, останні повідомлення форумів, тощо). Спочатку ця технологія використовувалася на новинних ресурсах і в блогах, але поступово сфера застосування розширилася.
Mash-up 
Mash-up – сервіс, який повністю або частково використовує як джерело інформації інші сервіси, що дає користувачеві нову функціональність для роботи. У результаті такий сервіс може також стати новим джерелом інформації для інших веб-сервер mash-up сервісів. Таким чином утворюється мережа залежних один від одного сервісів, інтегрованих один з одним. Наприклад, сайт пошуку нерухомості з інтегрованими картами Google Maps в результаті є новим, зручним сервісом, за допомогою якого кожен користувач може відразу побачити всі пропоновані для продажу будинку на карті. Цей приклад показує ще один принцип Веб 2.0 – можливість збирати свої додатки з чужих компонентів точно так само, як збирається ПК з окремих комплектуючих.
"Розумні (динамічні) помічники" 
Використовуються технології, що дозволяють під час користування сторінкою надавати користувачеві потрібну інформацію, враховуючи його(або загальний) досвід користування даним сайтом.
  • випливаючі підказки
  • автодоповнення
  • «розумний пошук»
Соціалізація 
Використання розробок, які дозволяють створювати співтовариство. В поняття соціалізації сайту можна також включити здатність індивідуальних налаштувань сайту і створення персональної зони (особисті файли, зображення, відео, блоги) для користувача, щоб користувач відчував свою унікальність. Заохочення, підтримка і довіра «колективному розуму» . При формуванні співтовариства велике значення має змагальний елемент, Репутація або Карма, які дозволяють співтовариству саморегулюватись і ставить користувачам додаткові цілі присутності на сайті.

Немає коментарів:

Дописати коментар